Hasło:
E-mail:
?
Wyszukiwarka pokoi
Cena od:

Wyjazd od:

Wyjazd do:

Polecane

z widokiem na pastwisko

Cena: 70 zł / osoba
Liczba osób: 2
przestronna, stylowo urządzona sypialnia z łazienką i salonem. Śpi się jak u babci na wakacjach.


  Aktualności  

HorseSensownia

HorseSensownia

2017-07-08

Codziennie odbywają się kilkugodzinne sesje grupowe opierające się o kontakt z końmi (bez wsiadania na konie) prowadzone przez Agatę Wiatrowską. Towarzystwo koni naturalnie stworzy przestrzeń w której będzie można się przyjrzeć swojej autentyczności, emocjom, myślom, postawie i zrobić krok ku osobistej wolności, radości i sile. 

Oprócz osobistego i grupowego doświadczenia tematem przewodnim będzie symbolika i archetypy 
związane z końmi. Inspiracją będzie książka i karty "The Way of the horse" Lindy Kohanov, która przybliża 40 podstawowych archetypów związanych z końmi i jak one się mogą przejawiać w codziennym życiu. Archetypy dotyczą doświadczenia rzeczywistości, relacji, kreatywności i transformacji. 

 

Jak większość naszych programów, tak i ten będzie toczył się w oparciu o mądrość chwili i intuicji prowadzącej Agaty Wiatrowskiej. Agata prowadzi grupę z lekko zarysowaną strukturą, skupiając się na procesie i na tym co ujawnia się, do zajęcia się w danym momencie. 

 

Orientacyjne tematy, od których będziemy startować:

- autentyczność - ja czyli kto? ja wobec innych i świata

- komunikacja, w tym w szczególności: porozumienie bez przemocy

- pogłębianie rozumienia swojej własnej wędrówki życiowej

- marzenia, wizje, "flirty" i ich realizacja

- bycie w stadzie

- i inne, które będą wynikać z grupy, która się zbierze i jej mądrości.

 

Co będziemy robić?

- codzienne 4 godzinne sesje metodą Horse Assisted Education w temacie przewodnim HorseSensowni

- tworzenie społeczności wakacyjnej wioski w kontakcie ze sobą, siedliskowymi zwierzętami i otaczającą naturą

- w kilka wieczorów: sesje muzykoterapii (wieczorem po zmroku, układamy się w pozycji relaksacyjnej, na wełnianych kocach i przy świecach słuchamy spokojnej, relaksacyjnej, medytacyjnej muzyki)

- w zależności od sił i chęci od 1 do 3 popołudniowych wypraw (2-3h) do lasu (unikatowe na skalę Europy torfowiska, piękny, dziki teren)

- opcjonalne propozycje, które możemy wplatać w zależności od pogody, nastroju i potrzeb: wyprawa do dzikiego stada (unikalne na skalę Europy stado ponad 300 koni, które żyją z niewielką ingerencją człowieka na terenie ponad 1000 ha), spacery po lesie z końmi przy pełni księżyca, kąpiele w jeziorze, obserwacja dzikich gatunków zwierząt, plenerowa sesja zdjęciowa z końmi w historycznych strojach (nasza gospodyni Ewa posiada bogatą kolekcję strojów z których można skorzystać). 

Otoczenie 

Z wakacjami gościmy w gospodarstwie agroturystycznym Niebieski Szczur położonym na Pojezierzu Drawskim wsi Karsibór u Ewy Murach. Wieś Karsibór to tradycyjna pomorska wieś o rozproszonej zabudowie. Przytulona do ogromnego lasu, obsadzona starymi jabłoniami, poprzecinana malowniczymi alejkami. Potrzeba stworzenia ciepłego, otwartego domu narodziła się wysoko w Himalajach podczas samotnej podróży. 

 

 

Niebieski Szczur to miejsce kolekcjonowania staroci, pamiątek z podróży, zachodów słońca. Przede wszystkim jednak, jest to przestrzeń do odpoczynku, zdrowego, prostego życia, obcowania z naturą i zwierzętami. Miejsce spotkań pasjonatów koni, psów, lasu, grzybów, aktywnego życia. Miejsce słuchania muzyki, rozmów do późna, patrzenia w ogień i degustacji dobrego wina. Zabytkowy 100 letni dom, zaprojektowany przez niemieckiego architekta, a także usytuowanie gospodarstwa pod lasem, tworzy atmosferę wiejskiej sielanki, relaksu, oraz obcowania z naturą.

 

Kuchnia

 

Kuchnia to połączenie tradycyjnych polskich dań z filozofią slow food. W zgodzie z tradycją, czasem w nieco lżejszej odsłonie tradycyjnych potraw. W sezonie kuchnia oparta jest o warzywa i zioła z eko-ogrodu. Nie brakuje też świeżych ryb i ekologicznego mięsa. Współpracując z rolnikami i regionalnymi producentami kuchnia serwuje gościom jajka zielononóżki, domowy twaróg i sery, domowe wędliny, Miód Drahimski, czy wędzoną sielawę. Na potrzeby własnej kuchni gospodarze suszą i marynują grzyby, robią owocowe konfitury, suszą zioła. Pięknie nakryte stoły są świętowaniem każdego posiłku. Świeże bukiety i świece umilają biesiadowanie. W ładną pogodę śniadania podawane są w ogrodzie. Czasami jemy też przy ognisku. Każdy obiad kończy się domowym deserem. Są to pyszne, lekkie desery na bazie jagód, truskawek, malin i mięty. Specjalnością są również tradycyjne drożdżówki z owocami, serniki, oraz ciasto czekoladowe prosto ze Lwowa. Wierzymy, że tylko gotowanie z sercem, zapewnia czerpanie z jedzenia przyjemności i zdrowia.

 

Prowadzenie 

Agata Wiatrowska - facylitatorka, coach i trener.  Autorka książek o rozwoju z końmi: „Koń jako trener.  O programach rozwojowych z końmi oraz lekcjach od koni-trenerów”, 2016 oraz „Menedżer uczy się od koni” 2013. Jest pionierem Horse Assisted Education w Polsce.  Wprowadziła Horse Assisted Education do Polski w 2005 roku i od tej pory facylituje programy rozwojowe z końmi dla organizacji oraz osób indywidualnych. Prowadzi autorskie programy rozwojowe: Akademia Przywództwa HorseSense, Droga kobiety i Szkołę facylitatorów programów rozwojowych z końmi.

 

Ewa Murach - gospodyni gospodarstwa ekologicznego Niebieski Szczur, absolwentka Szkoły facylitatorów Horse Assisted Education. Ewa prowadzi z partnerem Niebieski Szczur, który jest zarówno gospodarstwem ekologicznym jak i sanktuarium dla koni wymagających szczególnej troski. 

 

Terminy:

8-15 lipca 2017 I turnus (10 miejsc)

Wakacje zaczynają się w sobotę o 17:00 i kończą o 11:00 w sobotę. 

 

12-19 sierpnia 2017 II turnus (10 miejsc)

Wakacje zaczynają się w sobotę o 17:00 i kończą o 11:00 w sobotę. 

 

Cena:

1.890 zł. 

Cena obejmuje prowadzenie warsztatów, wszystkie aktywności i pobyt w siedlisku: 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienką i pełne ekologiczne i domowe wyżywienie. 

 

Zapisy:

Zgłoszenie przyjmujemy przez formularz. Po potwierdzeniu wpisania na warsztat prosimy o wpłatę opłaty rezerwacyjnej w wysokości 500 zł w ciągu 7 dni, pozostałą część opłaty należy wnieść do końca maja 2017.  

 

http://www.horsesense.pl/osrodek/Dla-osob-indywidualnych/horsesensownia/

Zapraszamy! 

 

Lokalizacja:

Siedlisko Niebieski Szczur

Karsibór 7

78-316 Brzeżno